Opslaan

Bedrijfsnieuws

GVG Oliehandel verandert bedrijfsnaam in Gelders

GVG Oliehandel, de importeur van onder meer Aspen-brandstof, gaat vanaf 1 januari 2025 door het leven als Gelders. Volgens het bedrijf legt de nieuwe naam een betere verbinding met de familiegeschiedenis en de ambities voor de toekomst.

GVG Oliehandel, de importeur van onder meer Aspen-brandstof, gaat vanaf 1 januari 2025 door het leven als Gelders. Volgens het bedrijf legt de nieuwe naam een betere verbinding met de familiegeschiedenis en de ambities voor de toekomst.

De oude naam weerspiegelt volgens GVG Oliehandel niet wat het bedrijf doet en waar het voor staat. “Met de naam eren we onze oorsprong, maar laten we ook zien dat we veel breder opereren dan alleen oliehandel”, aldus directeur Ernst van Gelder. De nieuwe naam verwijst onder meer naar Gelderland, daar waar het familiebedrijf is ontstaan. Bovendien linkt de nieuwe naam naar de achternaam van broers en eigenaren Peter, Ernst en Frans Van Gelder.

Oorsprong in Gelderland

Het Gelderse bedrijf is in 1933 opgericht door Piet van Gelder in Deest (Gld.). Het bedrijf heette toen nog Olie-import GEDO. Na de oorlog startte hij opnieuw als Van Gelder Olie-import in Beek (Gld.). In 1968 treedt Piet van Gelder terug en zetten zijn zoons het bedrijf voort onder de naam Van Gelder Aardolie­producten. Ze bouwen een brandstof­depot in Nijmegen (Gld.) en kopen tankstations en een gasdepot in Tiel (Gld.). Na de verkoop van de Van Gelder-bedrijven begint de nieuwe generatie in 2000 een eigen onderneming: GVG Oliehandel. Ze richten zich met name op nichemarkten. Inmiddels is het bedrijf al ruim 30 jaar importeur van Aspen-alkylaatbenzine. Daarnaast heeft het bedrijf ook een aantal eigen merken, zoals Agealube, Fillpartner, Ecomaxx en Firelux. GVG Oliehandel is gevestigd in Nijmegen (Gld.).

Nieuwsbrief MechamanWekelijks bedrijfsnieuws uit de mechanisatiesector