Ruim 50.000 mensen bezochten de afgelopen vier dagen AgroTechniek Holland (ATH) en GroenTechniek Holland (GTH) in Biddinghuizen (Fl.). Dat zijn er iets minder dan de 55.000 bezoekers die tijdens de vorige editie op het evenement afkwamen.
Op het beursterrein presenteerden 300 exposanten ruim 5.000 trekkers, machines en gereedschappen van meer dan 600 merken. Opvallend was volgens de organisatie ook het grote aantal jongeren en studenten dat de beurs bezocht.
Zoals bij elke editie van ATH en GTH werden ook dit keer innovatieprijzen uitgereikt. De Bronzen Sikkel 2026 ging naar Kamps de Wild met de Amazone ZA-TS 01 AutoSpread. De kunstmeststrooier controleert tijdens het werk het strooibeeld en past de instellingen automatisch aan om het gewenste strooibeeld te bereiken. De autonome E-Vario Weeder van Mechan Machines eindigde als tweede. New Holland behaalde met de ForageCam de derde plaats.
Evers Agro won de ATH-publieksprijs met de Evers Lundy. Bijna 2.000 bezoekers brachten een stem uit.
Op GroenTechniek Holland ging de innovatieprijs Gouden Klavertje Vier naar de armmaaier van Bolex. De machine combineert een maaier met een afvoerband. Het maaisel wordt daardoor afgevoerd zonder dat de machine over de bodem schraapt.
De tweede plaats werd gedeeld door de Ransomes MP670C van Pols en de SmartWEC van Ramm Equipment. De Emovr Carrier eindigde als derde en kreeg daarnaast de meeste stemmen van het publiek, waarmee Emovr ook de GTH-publieksprijs won.
De volgende editie van AgroTechniek Holland en GroenTechniek Holland staat gepland voor september 2028.