Opslaan

Bedrijfsnieuws

Lemken schroeft productie terug en stelt werktijdverkorting in

Machinefabrikant Lemken past de productiecapaciteit in de vestiging in het Duitse Alpen aan. Ook voert de producent tot en met het eind van het jaar werktijdverkorting in. Het zijn maatregelen om de uitdagende omstandigheden in de agrarische machinebouw op te vangen, aldus Lemken.

Machinefabrikant Lemken past de productiecapaciteit in de vestiging in het Duitse Alpen aan. Ook voert de producent tot en met het eind van het jaar werktijdverkorting in. Het zijn maatregelen om de uitdagende omstandigheden in de agrarische machinebouw op te vangen, aldus Lemken.

Wereldwijde politieke onzekerheden, gespannen handelsverhoudingen, stijgende kosten in de landbouw en een terughoudende investeringsbereidheid van boeren en loonwerkers blijven de vraag op internationale markten onder druk zetten. Zo verklaart Lemken op de website. Volgens financieel directeur Klaus Kuhl blijft de markt momenteel zeer uitdagend. Veel externe factoren beïnvloeden de investeringsbeslissingen van klanten, waardoor het bedrijf nu maatregelen neemt om de organisatie te stabiliseren en de toekomstige slagkracht te waarborgen.

Om het hoofd te bieden aan de marktomstandigheden heeft het bedrijf al diverse kostenbesparende maatregelen doorgevoerd binnen alle bedrijfsonderdelen. Als aanvullende stap voert Lemken op de locatie Alpen werktijdverkorting (Kurzarbeit) in. De benodigde overeenkomst met de ondernemingsraad is inmiddels ondertekend. De regeling gaat naar verwachting in op 1 juli 2026 en loopt tot en met 31 december 2026. De vestiging in Haren, de locatie waar Lemken zich bezig houdt met zaaitechniek, valt niet onder de maatregel.

Op dit moment is het plan om de arbeidsduur in Alpen met één werkdag per week te verminderen. De planning wordt maandelijks geëvalueerd, zodat het bedrijf flexibel kan inspelen op veranderingen in de orderportefeuille. De leveringscapaciteit in de belangrijkste productgroepen blijft volgens het bedrijf zoveel mogelijk gewaarborgd.

Werkgelegenheid behouden

Kuhl benadrukt dat werktijdverkorting merkbare gevolgen heeft voor medewerkers, maar ziet de maatregel als een verantwoord instrument om tijdig op de huidige marktsituatie te reageren. “Ons doel is om werkgelegenheid te behouden en Lemken op een solide manier door deze moeilijke marktfase te loodsen.”

Dinteloord

Begin juni maakte Lemken bekend te vertrekken uit Dintelood. De fabrikant nam daar in 2023 de fabriek voor schoffelmachines en wiedeggen in gebruik. De huidige rustige markt wordt volgens Lemken gebruikt om de organisatie en de productgroep Crop Care opnieuw in te richten. De productie wordt verplaatst naar Alpen. De fabriek in Dinteloord staat inmiddels te koop.

Nieuwsbrief MechamanWekelijks bedrijfsnieuws uit de mechanisatiesector