De Duitse landbouwmachinebouwer Claas vervangt de huidige Claas Axion 900 serie door de nieuwe Axion 9. De trekkerserie is tijdens Agritechnica voor het eerst te zien en omvat vijf modellen. De trekkers hebben een maximaal motorvermogen van 240 kW tot 330 kW (326 tot 448 pk).
Trekkerfabrikant Massey Ferguson pakt op komende Agritechnica uit met maar twee liefst series die een traploze transmissie krijgen: de 5S en 3S. Tijdens de opbouw was al een glimp van de trekkers te zien.
Trekkerfabrikant New Holland presenteert op Agritechnica de nieuwe T7 XD-serie. De serie bestaat uit drie modellen. De trekkers hebben een vermogen van respectievelijk 264, 286 en 320 kW (360, 390 en 435 pk).
Een van de meest opvallende stands op Agritechnica dit jaar, zal ongetwijfeld die zijn van het Chinese Zoomlion. Al tijdens de opbouw van de beurs imponeert het bedrijf. De machinebouwer toont onder meer drie hybride trekkers en een hybride maaidorser.
Trekkerbouwer Same Deutz-Fahr houdt het nieuws dat het tijdens Agritechnica tonen nog angstvallig geheim. Dat het om twee flinke zes cilinder trekkers uit de 8-serie gaat is al wel duidelijk.
Het Turkse Basak toont een nieuwe trekker tijdens Agritechnica. De 5165 Red Power, heeft naar alle waarschijnlijkheid een vermogen van 165 pk.
Dat het Duitse Tadus aan een 100 kW sterke elektrische trekker werkt is geen geheim. Hoe de nieuwe versie er uit gaat zien, is dat nog wel.
Bodemgezondheid is een belangrijk thema op vakbeurs Agritechnica. Minimale grondbewerking is daarbij een belangrijke maatregel. Toch heeft de aandacht voor minimale grondbewerking de ploeg nog niet van de beursvloer verdreven. Het aanbod van ondiep werkende grondbewerkingsmachines is evenwel enorm.
De Duitse kunstmeststrooierfabrikant Rauch heeft een manier gevonden om het toerental van de rechterschijf te variëren. Op zich niets nieuws – dat kan allang met een hydraulische strooier. Maar Rauch bedacht een aandrijving die dat ook bij mechanisch aangedreven kunstmeststrooiers mogelijk maakt.
De Nederlandse robotbouwer Agxeed heeft, zoals het eerder dit jaar al aangaf, een nieuwe, sterkere Agbot rupsrobot ontwikkeld. De T2 7-serie heeft een vermogen van 170 kW (230 pk). De bestaande 5.115T2 heeft een vermogen van 115 kW (156 pk).
Het instellen van de juiste kneusintensiteit bij maishakselen is een lastig verhaal, omdat daarvoor onderzoek in een lab nodig is. Drie fabrikanten van hakselaars hebben nu technieken ontwikkeld om het kneusresultaat al tijdens het hakselen te controleren en aan te passen. Alledrie ontvangen ze er een zilveren innovatiemedaille voor.
Natuurlijk zijn er tijdens Agritechnica nieuwe trekkers te zien. Fendt heeft veel modellen vernieuwd en Lindner voegt een topmodel aan het programma toe. Ook New Holland, Case IH, Steyr en Deutz-Fahr komen met nieuwe series. Oosterse fabrikanten tonen elektrische trekkers. Het echte nieuws zit in de elektronica.
Machinebouwer Oxbo presenteert de AT5106. De zelfrijdende bemester heeft zes wielen en vult daarmee het 3-, 4-, en 5-wielige programma aan.
Ondanks de onrust op het wereldtoneel, zijn boeren nog best optimistisch. Dat blijkt uit een enquête van de Agritechnica-organisatie.
Machinebouwer Eox uit Arnhem (Gld.) presenteert op Agritechnica de elektrische, autonome Frontier. De trekker weegt 8.200 kg en heeft een achterhef met een capaciteit van 4,5 ton.