Mechan heeft zijn dealernetwerk in Noord-Brabant versterkt met de toevoeging van Heyms Mechanisatie uit Best als nieuwe Massey Ferguson dealer. Heyms Mechanisatie zal het volledige assortiment van Massey Ferguson gaan aanbieden.
De machines van de Belgische machinefabrikant Joskin zijn herkenbaar aan hun glimmende uiterlijk, als gevolg van het gebruik van veel verzinkte onderdelen. Daarvoor bouwde het bedrijf in 2010 een eigen verzinkingsinstallatie bij de Poolse fabriek in Trzcianka.
De Duitse machinefabrikant Horsch heeft een nieuwe getrokken cultivator met veertanden geïntroduceerd. De getrokken Finer XL borduurt voort op de gedragen Finer-cultivator.
Sinds afgelopen najaar draait er een nulserie Pöttinger Servo 4000-ploeg in Nederland. De machine is ontworpen als onland-ploeg, maar kan, als het moet, ook met een wiel in de voor ploegen.
Trekkerfabrikant Case IH heeft drie nieuwe modellen in de Magnum-serie gepresenteerd. Het topmodel, de Magnum 405, levert een vermogen van 435 pk.
De Maverick-onkruidrobot plukt met grote precisie onkruid uit uien, witlofpennen en wortelen. Dat doet de machine bovendien morgen beter dan vandaag, met dank aan kunstmatige intelligentie.
Machinefabrikant Oxbo heeft een AT5105 zelfrijdende meststrooier voorzien van een getrokken cultivator. Daarmee kan in een werkgang de vast mest direct ingewerkt worden.
Machine-importeur Farmstore uit Cuijk (NB.) heeft zijn programma uitgebreid met een 6 meter brede, hydraulisch opklapbare voorzetwoeler. De Cavalleretti Kimera helpt volgens Farmstore om de efficiëntie en productiviteit van landbouwbedrijven te verhogen.
De Indiase bandenfabrikant BKT heeft een Agrimax Proharvest-band ontwikkeld voor maaidorsers en andere oogstmachines. De band zou een hogere draagcapaciteit hebben en voor minder bodemverdichting zorgen.
Machinefabrikant Amazone heeft een nieuwe veerringwals ontwikkeld met een diameter van 580 mm. De FW 580-wals past achter de gedragen Catros- en Cenius-cultivatoren en de gedragen Catros-schijveneg en zou volgens de fabrikant vooral goed werken op zand- en leemgrond.
De Italiaanse fabrikant Maschio Gaspardo breidt het programma schijveneggen uit met de Veloce TX Isotronic-serie met werkbreedtes tot 12,4 meter.
Bij veel moderne bewaarplaatsen zit de isolatie aan de buitenzijde van de staalconstructie. Maar landbouwbedrijf Sweep uit Langeweg (NB.) besloot een robuuste loods te bouwen met betonpanelen aan de buitenzijde en sandwichpanelen aan de binnenzijde van de staalconstructie.
Vakblad LandbouwMechanisatie bestaat 75 jaar. Tijd om terug te kijken naar de ontwikkeling van trekkers in de afgelopen 75 jaar. In het derde deel: De jaren 70
Bij hevige regenbuien wil je het overtollige water zo snel mogelijk afvoeren van een perceel. Het risico bestaat dat daarbij bestrijdingsmiddelen en voedingsstoffen in de sloot terechtkomen. Hoe moet je te werk gaan en welke machines kun je ervoor gebruiken?
LMB Oosterhof met vestigingen in Ten Boer en Roodeschool neemt de voormalige vestiging van Groenoord in Oude Pekela over. Ook krijgt de vestiging voor die regio het AVR-dealerschap.