Opslaan

Onkruidbestrijding

Ecorobotix bouwt spotsprayer voor sportvelden en golfbanen

Ecorobotix heeft een spotsprayer ontwikkeld voor de bestrijding van onkruid op golfbanen en sportvelden. De Ecorobotix Alba heeft een werkbreedte van 2,25 meter.

Ecorobotix heeft een spotsprayer ontwikkeld voor de bestrijding van onkruid op golfbanen en sportvelden. De Ecorobotix Alba heeft een werkbreedte van 2,25 meter.

De Alba-spotsprayer is uitgerust met twee cameramodules, die elk bestaan uit een hoge-resolutiecamera, meerdere 3D-camera’s en een slimme computer. De camerabeelden worden razendsnel geanalyseerd. Dankzij geavanceerde algoritmes kan het systeem onder meer breedbladig onkruid, vingergras, hanenpoot en straatgras herkennen. Volgens de Zwitserse fabrikant kan zelfs een onkruidplantje van slechts 4 millimeter groot al worden gedetecteerd.

Zodra een onkruidplantje wordt herkend, openen één of meerdere spuitdoppen – afhankelijk van de grootte van de plant. Elke dop spuit in een fractie van een seconde een kleine hoeveelheid bestrijdingsmiddel in een vakje van 3 bij 3 centimeter precies op het onkruid.

Tekst gaat verder onder de afbeelding

108 spuitdoppen

De machine wordt bevestigd in de achterhef van de trekker. De aftakas drijft een generator aan die stroom opwekt en opslaat in twee 12-volts accu’s. Vanuit deze accu’s worden onder andere de cameramodules en het besturingssysteem van stroom voorzien. De spotsprayer beschikt over twee spuitbomen met elk 54 elektrisch afsluitbare spuitdoppen, die op circa 2 centimeter afstand van elkaar zijn geplaatst.

Aan boord zijn twee tanks van elk 140 liter: een mixtank en een schoonwatertank. Met lege tanks weegt de machine 740 kilo. Tijdens de onkruidbestrijding is een werksnelheid tot 7,2 km/u mogelijk. De capaciteit loopt daardoor op tot circa 1,6 hectare per uur. De bediening verloopt via een app op de meegeleverde tablet.

Tekst gaat verder onder de afbeelding

Akkerbouw

Ecorobotix is opgericht in 2014 en bouwt al langer een spotsprayermodel voor de akkerbouw: de Ara. Deze machine kan plaatsspecifiek aardappelopslag en ander onkruid in diverse akkerbouwgewassen bestrijden. De Ara heeft een werkbreedte van 6 meter; later dit jaar volgen uitvoeringen van 9 en 12 meter.