Opslaan

Bedrijfsnieuws

EM Benelux start met Lizard vooraanschuifrobot

EM Benelux is begonnen met de verkoop van de EM Lizard vooraanschuifrobot. Per 1 juli is de robot van het Poolse Euromilk leverbaar in Nederland en België. De Lizard werd op Eurotier in 2022 officieel voorgesteld aan het grote publiek.

EM Benelux is begonnen met de verkoop van de EM Lizard vooraanschuifrobot. Per 1 juli is de robot van het Poolse Euromilk leverbaar in Nederland en België. De Lizard werd op Eurotier in 2022 officieel voorgesteld aan het grote publiek.

De Lizard navigeert door de stal met behulp van een inductiedraad die in de vloer is aangebracht. Om botsingen te voorkomen, is de robot uitgerust met veiligheidsbumpers die obstakels detecteren.

De vijzel die het voer naar voren schuift is gemaakt van slijtvast kunststof en modulair opgebouwd, waardoor onderdelen eenvoudig te vervangen zijn. Dankzij de specifieke vorm van de vijzel zou het voer luchtiger bij het voerhek terechtkomen dan bij vergelijkbare systemen van andere merken. De aandrijving van de vijzel gebeurt via een planetaire overbrenging, aangedreven door een borstelloze elektromotor.

Als optie is er een krachtvoercontainer beschikbaar met een inhoud van maximaal 130 liter, waarmee twee soorten krachtvoer gedoseerd kunnen worden. Voor het toevoegen van natte supplementen is een dispenser van 10 liter verkrijgbaar.

De robot is te bedienen met een smartphone of een optionele afstandsbediening. De basisversie van de machine kost ongeveer 20.000 euro. Inclusief de krachtvoertoevoeging komt de prijs op 22.000 euro.