Dat blijkt uit de BoomkwekerijScanner van AgriDirect.
In december 2014 werden tijdens een telefonische inventarisatie ongeveer 930 Nederlandse boomkwekers (vanaf 1 ha) ondervraagd over onder andere hun toekomstintenties en investeringsplannen.
New Holland behoudt koppositie
17,1 procent van de Nederlandse boomkwekers noemt New Holland als het meeste belangrijke trekkermerk op het bedrijf. Claas volgt, net zoals vorig jaar, op een tweede positie met 13,3 procent. Fendt, John Deere en Case IH volgen op een respectievelijk derde, vierde en vijfde positie.
Van de boomkwekers heeft 6,3 procent plannen om binnenkort een trekker te gaan aanschaffen. Vorig jaar lag dit percentage op 6,0 procent. Hiermee wordt onder de Nederlandse boomkwekers volgens AgriDirect het hoogste investeringspercentage in een trekker bereikt sinds 2008.